SZKOLENIA2021-07-22T13:38:11+00:00

szkolenia

Szanowni Państwo!

Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP), realizując wyznaczone cele statutowe naszego Stowarzyszenia, potwierdza wagę i znaczenie szkolenia psów rasowych dla osiągnięcia jak najwyższego poziomu zarówno pod względem hodowlanym, jak i użytkowym.

Wyciąg ze statutu Związku Kynologicznego w Polsce: §5:

Związek jako stowarzyszenie osób zainteresowanych w amatorskiej hodowli psów rasowych oraz w amatorskim szkoleniu psów w celach użytkowych lub sportowych opiera swoją działalność na pracy społecznej ogółu członków. Do realizacji określonego tu statutowego obowiązku Zarząd Główny powołuje Główną Komisję Szkolenia Psów, której zadaniem jest organizacja szkolenia, egzaminów i zawodów sportowych w wyszkoleniu psów we wszystkich przyjętych na terenie Związku dyscyplinach i nadzór nad realizacją tych zadań w Oddziałach Związku, gdzie praktycznie prowadzone jest szkolenie psów członków Związku.

Zadaniem Oddziałów jest umożliwienie swoim członkom: wyszkolenia psa w zakresie wymaganym przepisami hodowlanymi bądź wystawowymi, oraz, zyskującego coraz szybciej na popularności i znaczeniu, udziału wraz ze swoimi psami w różnorodnych zawodach i treningu do nich.

GŁÓWNA KOMISJA SZKOLENIA PSÓW ZKwP

aktualności

Przejdź do góry